для шанувальників якості...
/068/88-343-88

Органiчне харчування

 

Захоплення українців швидкою їжею, на щастя, потроху згасає. Адже зараз модно вживати здорову їжу та пити очищену воду. Тому, ми дедалі частіше шукаємо на полицях магазинів органічні продукти харчування. Цікаво, а як визначити якість запропонованого асортименту товарів? І чим відрізняються новомодні органічні продукти від звичайних?

Що таке органічні продукти харчування?

Органічні продукти харчування – це сертифіковані, екологічно-чисті, безпечні, натуральні продукти з природнім терміном зберігання. Такі продукти виключать можливість використання ГМО компонентів, консервантів, ароматизаторів, пестицидів, барвників, стабілізаторів, покращувачів смаку, згущувачів.

 Чому варто харчуватися органічними продуктами?

Органічні продукти:

не містять генетично модифікованих організмів та ГМО складників;

виготовляються без використання шкідливих технологій (хімічна консервація, ультразвукова обробка, атомне розщеплення, обробка фенолами, газація, радіаційна обробка), які часто застосовуються для виробництва звичайних продуктів харчування та продуктів з вмістом ГМО;


вирощуютьсябезвикористання хімічних добрив та іншої агрохімії, стимуляторів росту та гормонів;

не вирощуються поблизу промислових центрів;

відрізняються своїми смаковими властивостями та високою харчовою цінністю. Наприклад, органічне м’ясо є відмінним джерелом насичених амінокислот та здорових білків.

містять багато клітковини, вітамінів та мікроелементів.

Як відрізнити органічні продукти від звичайних?

У 2012 року в Україні набрав чинності закон «Про органічне виробництво». Згідно його норм органічною продукцією вважається та продукція, яка отримана в процесі ведення сертифікованого органічного виробництва,  відповідно до його вимог, правил та стандартів. Для того, щоб продукція отримала сертифікат від контролюючого органу ТОВ «Органік стандарт», їй слід пройти ретельні перевірки, в ході яких виробник зобов’язаний довести, що:

ґрунти для випасу худоби або вирощування овочів та фруктів є екологічно чистими;

насіння сертифіковане;

методи боротьби з небажаною рослинністю та шкідниками не є хімічними;

консерванти є натуральними, не модифікованими;

упаковка продукту безпечна для навколишнього середовища.

 

Не всі українські споживачі готові купувати органічні продукти харчування, які зазвичай  на 20-30 % дорожчі ніж звичайні продукти. І не тому, що ми не цінуємо власне здоров’я, а з тієї причини, що ми не на 100 % впевнені у їхній «органічності». Тому, щоб не потрапити у пастку привабливих етикеток та заманливих написів «еко» та «біо», слід запам’ятати, що в нашій країні для маркування органічної продукції використовують логотипи ТОВ «Органік стандарт»
та Міжнародної громадської асоціації органічного виробництва «БіоЛАН Україна». Перший логотип виглядає як зелене коло з білим деревом по центру, другий – зелений напис «БіоЛАН Україна органічний продукт».